זמרים מזרחיים – תופעה! – חלק 2

כאן

והיום, מספר עצום של זמרים כאלו, ממלאים את האמפי בקיסריה מספר פעמים בשנה וניתן לומר שאחרי הופעותיו של שלמה ארצי, הזמרים המזרחיים שולטים בלוחות הארועים בקיסריה.
כשיש בר מצווה בשרון, זהו לא ארוע פשוט להביא אליו זמר מזרחי. סכומי הכסף שהם גובים הם גבוהים באופן משמעותי כמעט מכל בידור אחר או אומן אחר שניתן להעלות על הדעת. להביא זמר מזרחי לארוע, זו פריבילגיה אשר נובעת מיכולת כלכלית גבוהה מאד או מרצון של אנשים פשוטים,לעשות מעשה של פעם בחיים יעלה כמה שיעלה. מוצדק או לא מוצדק, נתון לוויכוח, אך בפועל ישנם כאלה שחושבים שלארוע צריך להביא זמר מזרחי, גם אם אין עודפי תקציב כבירים.
לאחרונה החל הזמר המזרחי להתפשט ולהגיע גם לאתרי חופש ונופש שיש בהם ישראלים רבים. מלונות בטורקיה החלו בתופעה והיו מביאים זמרים מזרחים לישראל להופיע בסופי השבוע וזהו היה אמצעי שכנוע להביא תיירים מישראל. הזמרים מופיעים גם על ספינות שעשועים, הפלגות, חופשת סקי ובמועדונים של ישראלים בארצות הברית. הופעה במועדונים שישראלים לשעבר נוהגים לבלות בהם זו תופעה ותיקה שלא שמורה רק לזמרים המזרחיים אלא למגוון גדול של אמנים שמוכנים לעשות את הדרך על מנת להחזיר לישראלים הללו שנמצאים בגולה, קצת טעם וריח מן הארץ.