המוזיקה מרפא לנפש – חלק 2

לחלק את המוסיקה לכל מיני ז’אנרים וסגנונות, למשל, מוסיקת ג’אז, בלוז, רוק, סופט רוק, בלאדות, נעימות, דאנס, האוס, טכנו, מוזיקה אלקטרונית, קאנטרי, ועוד, ועוד. ישנם כל כך הרבה סוגים ותתי סוגים שנדמה שהמוסיקה כמו אמבה במעבדה פשוט התפצלה והתפצלה ברבות השנים, יצאה והפכה לנחלת כל מי שאוזניים בראשו. חלק מהסגנונות התפתחו בחדרי מוסיקה רשמיים וחלק מהם נוצרו במרתפים של נגנים חובבים שהרביצו מוסיקה עד אור הבוקר. חלק מהמוסיקה התפתח בשנים האחרונות וחלקו לפני אלפי שנים.
המוסיקה נוגעת לכל אדם בכל מקום בעולם. לכל תרבות יש את הדרך שלה לשלב את המוסיקה בתוכה. לשלב מוסיקה בתוך טקסים חברתיים, בתור קריאת מלחמה או הצהרת שלום. המוסיקה משמשת כמחוללת אווירה וכמרגיעה או מרוממת. תקיעת החצוצרה המסורתית בפתיחת יום הזיכרון האמריקאי היא סמל לפתיחת אירועי הזיכרון לנופלים, מוסיקה היא גם סמל, המוכר על ידי הציבור במדינה מסוימת ומתקבע עם השנים ונשאר. ם, להבדיל תקיעת החצוצרה באולם האצטדיון הענק של ה"ני יורק ינקיס" בניו יורק מסמלת את פתיחת העונה החגיגית של משחק הכדור האמריקאי הפופולארי.
הזכרנו מכון הסרת שיער בו משתמשים במוסיקה להרגיע את האווירה, אך לא רק שמכון הסרת שיער עושים זאת אלא בכל מרפאה כמעט. שימו לב למוסיקה שמשמיעים לכם, היא רגועה ונעימה ומאמורה לגרום לכם להישאר ולא לרצות לברוח בסערה החוצה.