Category Archives: Uncategorized

זמרים מזרחיים – תופעה! – חלק 2

כאן

והיום, מספר עצום של זמרים כאלו, ממלאים את האמפי בקיסריה מספר פעמים בשנה וניתן לומר שאחרי הופעותיו של שלמה ארצי, הזמרים המזרחיים שולטים בלוחות הארועים בקיסריה.
כשיש בר מצווה בשרון, זהו לא ארוע פשוט להביא אליו זמר מזרחי. סכומי הכסף שהם גובים הם גבוהים באופן משמעותי כמעט מכל בידור אחר או אומן אחר שניתן להעלות על הדעת. להביא זמר מזרחי לארוע, זו פריבילגיה אשר נובעת מיכולת כלכלית גבוהה מאד או מרצון של אנשים פשוטים,לעשות מעשה של פעם בחיים יעלה כמה שיעלה. מוצדק או לא מוצדק, נתון לוויכוח, אך בפועל ישנם כאלה שחושבים שלארוע צריך להביא זמר מזרחי, גם אם אין עודפי תקציב כבירים.
לאחרונה החל הזמר המזרחי להתפשט ולהגיע גם לאתרי חופש ונופש שיש בהם ישראלים רבים. מלונות בטורקיה החלו בתופעה והיו מביאים זמרים מזרחים לישראל להופיע בסופי השבוע וזהו היה אמצעי שכנוע להביא תיירים מישראל. הזמרים מופיעים גם על ספינות שעשועים, הפלגות, חופשת סקי ובמועדונים של ישראלים בארצות הברית. הופעה במועדונים שישראלים לשעבר נוהגים לבלות בהם זו תופעה ותיקה שלא שמורה רק לזמרים המזרחיים אלא למגוון גדול של אמנים שמוכנים לעשות את הדרך על מנת להחזיר לישראלים הללו שנמצאים בגולה, קצת טעם וריח מן הארץ.

המוזיקה מרפא לנפש

תמא 38

מוסיקה היא קסם בעל יכולות מיוחדות להשפיע על אנשים, בעלי חיים ועל הטבע בכלל. מחקרים, די משונים אם נודה, מצביעים על קשר וודאי בין התפתחותם של צמחים ופרחים בצורה טובה ומרשימה יותר כאשר בחממת הגידול השמיעו מוסיקה לבין חממה מקבילה בה לא הושמעה מוסיקה. על קשרים בין התפתחות תינוקות לבין מוסיקה קלאסית, בין תחושות ורגשות של בעלי חיים כאשר משמיעים להם מנגינה נוגה, יללות הכלבים ובכיים למשל. אין ספק, זה די מדהים. היכולת של תווי הנגינה לחבור יחד וליצור הרמוניה שמבקיעה רגשות, שגורמת לנו בני האדם לשנות את מצב רוחנו בהתאם. שימו לב למוסיקה שמשמיעים לכם כשאתם נכנסים למכון הסרת שיער למשל, מוסיקה מרגיעה ונעימה, לעומת המוסיקה במגרשי הכדורגל, סוערת ומקפיצה, להכניס את הקהל לאווירה.
דמיינו לכם את התחושה שיש לאדם חירש, נסו להסביר לו מהי מוסיקה? האם אתם יכולים? מקרה מצער של רשלנות רפואית הביא בעבר רופאים לקבוע את חירשותם של ילדים בעלי בעיית כפתורים באוזניים, כיום הטיפול הניתן להם פשוט מאד וכרוך בניתוח קצר ביותר. רשלנות רפואית זו של הרופאים הביאה לכך שילדים שיכלו בנקל לשמוע סבלו מחירשות ולא נחשפו מעולם למוסיקה. תארו לכם את העולם שלכם ללא נוכחותה המדהימה של המוסיקה. המוסיקה מלווה כל שלב בחיינו, השיר הראשון ששמעתם יחד ואחר כך שמתם בחתונה, או שיר שמזכיר לכם אדם אהוב שנפטר למשל. המוסיקה נוגעת בכול.
אפשר

המוזיקה מרפא לנפש – חלק 2

לחלק את המוסיקה לכל מיני ז’אנרים וסגנונות, למשל, מוסיקת ג’אז, בלוז, רוק, סופט רוק, בלאדות, נעימות, דאנס, האוס, טכנו, מוזיקה אלקטרונית, קאנטרי, ועוד, ועוד. ישנם כל כך הרבה סוגים ותתי סוגים שנדמה שהמוסיקה כמו אמבה במעבדה פשוט התפצלה והתפצלה ברבות השנים, יצאה והפכה לנחלת כל מי שאוזניים בראשו. חלק מהסגנונות התפתחו בחדרי מוסיקה רשמיים וחלק מהם נוצרו במרתפים של נגנים חובבים שהרביצו מוסיקה עד אור הבוקר. חלק מהמוסיקה התפתח בשנים האחרונות וחלקו לפני אלפי שנים.
המוסיקה נוגעת לכל אדם בכל מקום בעולם. לכל תרבות יש את הדרך שלה לשלב את המוסיקה בתוכה. לשלב מוסיקה בתוך טקסים חברתיים, בתור קריאת מלחמה או הצהרת שלום. המוסיקה משמשת כמחוללת אווירה וכמרגיעה או מרוממת. תקיעת החצוצרה המסורתית בפתיחת יום הזיכרון האמריקאי היא סמל לפתיחת אירועי הזיכרון לנופלים, מוסיקה היא גם סמל, המוכר על ידי הציבור במדינה מסוימת ומתקבע עם השנים ונשאר. ם, להבדיל תקיעת החצוצרה באולם האצטדיון הענק של ה"ני יורק ינקיס" בניו יורק מסמלת את פתיחת העונה החגיגית של משחק הכדור האמריקאי הפופולארי.
הזכרנו מכון הסרת שיער בו משתמשים במוסיקה להרגיע את האווירה, אך לא רק שמכון הסרת שיער עושים זאת אלא בכל מרפאה כמעט. שימו לב למוסיקה שמשמיעים לכם, היא רגועה ונעימה ומאמורה לגרום לכם להישאר ולא לרצות לברוח בסערה החוצה.

על שיער ארוך ומוסיקת רוק

המוסיקה ללב היא חודרת שר פעם צביקה פיק וצדק. מוסיקה היא הדבר המיוחד הזה שמתקבל כשצלילים מחליטים לעמוד זה לצד זה ולנגן. מוסיקאים הם אנשים מיוחדים מאד ללא ספק. אפשר ממש לסווג ותם לז’אנרים שונים לא רק על פי המוסיקה שהם מנגנים אלא גם על פי השנה בה הם פעלו בלהקה. המוסיקאים של שנות השישים אינם דומים למוסיקאים של שנות האלפיים ובכל זאת משהו מקשר ביניהם, אולי זו הגיטרה, או כלי הנגינה בכלל, ואולי זה היכולת ליצור מוסיקה שמענגת את האוזן שלנו. אם חושבים על מכנה משותף נוסף אז אולי ההתנגדות לכל מה שקשור לשיטות הסרת שיער למיניהם.
נדמה שהמוסיקאים ברחבי העולם בחרו להעלות את השיער על המזבח של המוסיקה. מראה שיער מרושל או אקסטרווגנטי משמש חלק בהופעה שלהם. בואו ניקח כמה ממיטב זמרי העולם לדוגמא, בוב מארלי עטור הראסטות שמעולם כנראה לא נחפפו והשד יודע מה שורץ בתוכם, קורט קוביין בשערו הארוך, כל חברי להקת "רובים ושושנים" ויש עוד המון. כמעט כל רוקיסט שהחשיב או מחשיב את עצמו מניח לשערו לצמוח פרא, גם שיער הפנים, חשבו על להקת כוורת או תמוז, כמה חבר’ה הלכו עם קצר? מעט מאד הרוב הניחו לשערם לשתף פעולה עם הרוקיסטיות כמחווה לבוהמייניות שבהם. סקירה קצרה זו על תרבות השיער שלא לומר היגיינת השיער שלהם מושפעת מאנטי רציני מאד. כמובן שלא ציפינו מרוקיסט מן השורה לפסוע אל המכון הסמוך לביתו ולקבוע עשרה תורים לטיפולי הסרת שיער.

על שיער ארוך ומוסיקת רוק – חלק 2

כאן

גידול שיער אין, הסר שיער אאוט.
מה השתנה בסצנת המוסיקה מאז שנות השבעים והשמונים הרחוקות. מה קורה היום בגזרת הלוק הכללי של הזמרים. ובכן, כיום נדמה שמגמת המטרו סקסואליות בשיתוף עם המודעות הקיצונית למראה חיצוני הביאו דווקא לפניית פרסה משמעותית בנידון. גברים גם אם הם זמרי רוק לא ממש מתלהבים להיראות כמו מישהו שעבר טיפול לא רצוי עד רשלנות רפואית בלוק החיצוני שלו, למעשה יעדיפו זמרים רבים לעבור כל טיפול אפשרי, כולל להסתכן במקרה של רשלנות רפואית ובלבד שיראו טוב. הם אולי יאריכו שיער אך יטפחו אותו מאד, יסירו את שיער הגוף המיותר שלהם, וגם את זה שלא מיותר, יגזימו וייקחו צעד קדימה ואפילו יפרסמו את החברה שעוסקת בהסרת שיער. הזמרים יתקתקו הופעה ויזרמו עם המוחצנות התודעתית שמסמלת את התקופה.
אז מי מתגעגע לשנות השבעים? חלק מאתנו בטוח מתגעגע. לימים שרוקיסט הייתה רוקיסט, שזמר היה זמר, שבגרוש היה חור ובחורות לבשו סרפן ועשו קוקו. אז יכול להיות שאנחנו נאחזים בנוסטלגיה ושהראסטות של בוב היו מטונפות מדי גם עבורנו, אך משהו בניחוח של הסבנטיז העולה באפנו למשמע הגיטרה של ספרינגסטין החורקת בכיכר טיימס גורם לנו צביטת געגוע.